Przejdź do treści
Napisz do nas:  kontakt@majacademy.pl
Klaudia Stępniak

Dietetyczka kliniczna i sportowa

Klaudia Stępniak

Nazywam się Klaudia i jestem dietetykiem klinicznym. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku dietetyka kliniczna, a aktualnie poszerzam swoją wiedzę podczas studiów magisterskich na specjalności dietetyka w sporcie. Pomagam pacjentom z problemami gastroenterologicznymi – choroby przełyku, żołądka, jelita cienkiego i grubego, choroby o podłożu autoimmunologicznym

Tło

Ukończona uczelnia

Dietetyka kliniczna, studia licencjackie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach
Dietetyka w sporcie, studia magisterskie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach

Wybrane szkolenia i kursy

6 week plan for healthy eating, Harvard Health Publishing
Specjalista Przyjazny Insulinoopornym, School of Insulinresistance Therapy
Praktyczny kurs SIBO
Rola diety w schorzeniach tarczycy, Centrum Szkoleń Dietetyki Klinicznej

Zainteresowania zawodowe

zdrowie jelit
mikrobiom i dysbioza organizmu człowieka
holistyczne podejście do zdrowia człowieka
żywienie w różnych formach aktywności fizycznej

O mnie

A jak się to zaczęło? Będąc dzieckiem stale zmagałam się z dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi, które po pewnym czasie zostały zdiagnozowane jako IBS. Podczas całej swojej edukacji zgłębiam wiedzę zarówno z punktu widzenia dziecka, osoby dorosłej, ale również i rodzica. W wolnym analizuję najnowszą literaturę dotyczącą wpływu żywienia na jakość i efektywność treningu, a także wyniki sportowców (zarówno amatorów, jak i profesjonalistów), natomiast współpraca z doświadczonymi sportowcami pozwoliła mi przekładać swoją wiedzę teoretyczną na praktykę.

Moja rada dla członków

Pamiętaj, że zarówno Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne, stanowią klucz do sukcesu. Podejmując działanie, stawiasz pierwszy krok, każdy kolejny możemy postawić razem Dzięki platformie MajAcademy mogę dotrzeć z zakresu swoich specjalności jeszcze większej ilości osób. Oznacza to, że niezależnie czy jesteś rodzicem i myślisz o diecie swojego dziecka, czy trenujesz zastanawiasz się w jaki sposób poprawić swój sposób żywienia czy może zmagasz się z dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi i czujesz, że chcesz coś zmienić w swoim życiu- znajdziesz tam coś dla siebie!

Owoc w tle
Owoc w tle
Tło

Nasz zespół

Poznaj innych specjalistów

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji