Przejdź do treści
Napisz do nas:  kontakt@majacademy.pl

Podcast dietetyczny

Obecnie, coraz większą popularność zyskują różnego rodzaju podcasty. Nic dziwnego, są tak ciekawą formą przekazu, że mogą nam umilić przykładowo podróż do pracy, spacer lub sprzątanie. A jeśli podcast poświęcony jest tematyce dietetycznej, to możemy przy okazji nauczyć się jeść bardziej wartościowo i tym samym zadbać o zdrowie. Po czym poznać dobry podcast dietetyczny?

Co to jest podcast?

Mimo, że podcasty zyskały już popularność w Polsce, wciąż nie wszyscy wiedzą czym właściwie są. Wyjaśniamy! Podcast to nic innego jak pewien rodzaj dźwiękowej publikacji. Polega to na tym, że osoba prowadząca dany podcast, nagrywa kilku, kilkunasto lub nawet kilkudziesięcio minutowy odcinek, w którym omawia dany temat. Przykładowo, podcast dietetyczny poświęcony jest tematyce zdrowej diety. Mogą być one nagrane solowo przez twórcę lub przybrać formę rozmowy z gościem. Czasem zdarza się nawet, że jest dwoje (lub więcej) stałych prowadzących.

Podcast dietetyczny powinien być rzetelny

Niestety zawód dietetyka nie jest jeszcze w pełni uregulowany. W związku z tym, dietetyczny podcast może prowadzić osoba, która ma znikomą wiedzę na temat zdrowego odżywiania i jest tzw. samozwańczym specjalistą. Jak szukamy podcastu dietetycznego, to najczęściej wpisujemy frazę “podcast dieta” i wyskakuje nam masa wyników. Nie wszystkie jednak prowadzone są przez osoby rzetelne. Niektórzy specjaliści sieją nieprawdziwe informacje i powielają mity żywieniowe.

Szukając dobrego dietetycznego podcastu, sprawdź osobę, która go prowadzi. Znajdź ją na mediach społecznościowych i sprawdź jakie wartości wyznaje i jakie przekazuje informacje. Jeśli widzisz, że dana osoba jest rzetelna – wybrałaś dobry dietetyczny podcast!

Dobry podcast dietetyczny masz na wyciągnięcie ręki! Założycielka platformy, Roksana Środa, ma swój własny podcast o tytule “Zdrowa Środa”. Nowy odcinek pojawia się co dwa tygodnie w środę. Podcast ten ma już kilka odcinków, a jego tematyka opiera się na wszystkim, co związane z dietą i ogólnie pojętym zdrowym stylem życia.

Skontaktuj się już dziś!

Zależy nam na kontakcie z Tobą! Dlatego jeśli masz pytania, wątpliwości, temat do przegadania – wypełnij poniższy formularz. Odezwiemy się niezwłocznie.

  Zespół dietetyków
  Owoc w tle

  Kontakt z nami

  kontakt@majacademy.pl

  Tło

  Dietetyczny podcast powinien odpowiadać na Twoje potrzeby

  Jeśli szukasz dietetycznego podcastu, zapewne chcesz, żeby Ci jak najlepiej pomógł. Jeśli masz problemy jelitowe, nie szukasz podcastu psychodietetycznego itd. Aby znaleźć idealnie dopasowany do Twoich potrzeb podcast dietetyczny, możesz skorzystać z dwóch opcji.

  Pierwsza opcja polega na tym, że szukasz (w internecie, na Facebooku, Instagramie) dietetyka, który specjalizuje się w temacie, który Cię dotyczy. Następnie szukasz w aplikacjach takich jak Spotify lub Apple Podcast czy dana osoba ma swój własny podcast dietetyczny. Jeśli tak – udało się! Szukanie odpowiedniego dietetyka może ułatwić Ci wpisanie odpowiednich hashtagów w wyszukiwarkę Instagrama, w tym przypadku – podcast dieta.

  Drugą opcją jest wpisanie bezpośrednio w wyszukiwarkę aplikacji przeznaczonej do słuchania podcastów, odpowiednich słów kluczowych. SIBO, PCOS, dieta z niskim indeksem glikemicznym, zaburzenia miesiączkowania, zdrowa ciąża itp. Najprawdopodobniej wyskoczy Ci lista pasujących do kryteriów wyszukiwania wyników. Następnie wystarczy wybrać najbardziej interesującego nas twórcę, sprawdzić czy jest rzetelny i gotowe! Idealny dietetyczny podcast znaleziony!

  Jeśli interesuje Cię tematyka zdrowego stylu życia, zdrowej diety, problemów jelitowych, to polecam podcast “Zdrowa Środa”. Na pewno znajdziesz w nim coś dla siebie 🙂

  Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji