Przejdź do treści
Napisz do nas:  kontakt@majacademy.pl
Endometrioza od A do Z

Endometrioza od A do Z

Marzec jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc Świadomości Endometriozy. W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Zespół dietetyków MajAcademy tworzy w tym miesiącu treści dedykowane kobietom i podpowiada, jak uśmierzać objawy choroby i nie tylko

Owoc w tle

Endometrioza od A do Z – niech nic cię nie zaskoczy

Endometrioza wpływa na kobiety w różny sposób. – Życie z nią często nie jest łatwe, ale im większa nasza świadomość, z czym mamy do czynienia, tym lepszych wyborów możemy dokonywać, by czuć się lepiej. – tłumaczy Roksana Środa. – Dlatego właśnie zachęcam do udziału w szkoleniu przygotowanym przez ekspertów z MajAcademy – Endometrioza od A do Z, które powstało z myślą o kobietach z endometriozą lub jej podejrzeniem. Projekt potrwa przez cały marzec, który będzie tym samym miesiącem pełnym wsparcia, motywacji, edukacji i pomocy dla kobiet. Omówimy to zaburzenie od deski do deski. Podpowiemy jaką dietę stosować, będzie można skorzystać z darmowych konsultacji „Call Center”, wziąć udział w livie czy pobrać darmowy e-book, jaki przygotowaliśmy na temat endometriozy – wylicza ekspertka.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj DARMOWY EBOOK

Wyzwanie „Endometrioza od A do Z” omawiamy to zaburzenie od deski do deski.

Co nas czeka?

#1 We wtorki będą pojawiały się nowe plany dietetyczne, które będą ukierunkowane głównie na endometriozę 

#2 Darmowe konsultacje „Call Center” 

#3 Live z Magdą – ekspertka od hormonów – materiał dostępny na naszym INSTAGRAMIE

#4 Podcast – rozmowy na temat endometriozy

To będzie miesiąc pełen wsparcia, motywacji, edukacji i pomocy dla KOBIET! 🥰

Dziękujemy, że z nami jesteście… Cieszymy się, że możemy Wam pomagać na tak wiele sposobów! 🙌🏻

Nieoczywiste objawy – na co warto zwrócić uwagę?

Endometrioza to nie tylko bolesne, nieregularne miesiączki czy problemy z zajściem w ciążę. Wiele kobiet skarży się na codzienne, uciążliwe bóle brzucha oraz zaburzenia ze strony układu pokarmowego, takie jak wzdęcia, zaparcia czy biegunki. Wszystkie te dolegliwości mogą zamienić życie w koszmar. Czy istnieją, wobec tego sposoby, aby „zarządzać” endometriozą w taki sposób, by poprawić jego jakość? 

Okazuje się, że jedną z bardzo istotnych kwestii jest dieta. Jak podkreśla dietetyk kliniczna i założycielka platformy MajAcademy, Roksana Środa: – Zdrowa dieta, bogata m.,in. w owoce i warzywa, z której wyeliminujemy fastfoody i słodzone napoje, może pomóc zmniejszyć stan zapalny w organizmie i złagodzić niektóre objawy związane z endometriozą.

– Ważne jest również to, aby otwarcie rozmawiać o endometriozie. – zauważa Roksana Środa z MajAcademy. –  Po pierwsze z lekarzem, aby mógł on opracować plan leczenia dostosowany do indywidualnych potrzeb każdej pacjentki. Niemniej ważne jest również wsparcie innych kobiet. Możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami ma ogromne znaczenie. Czasami usłyszenie „ja też tak miałam” ma wręcz terapeutyczną moc. Pomaga kobiecie zrozumieć, że nie jest sama. 

Marzec jest nie tylko miesiącem świadomości endometriozy. Wtedy też świętujemy Dzień Kobiet. Drogie Panie, zróbmy coś dla siebie i skorzystajmy z okazji, by zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Bo nawet z endometriozą życie może być piękne!

Tło
Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji