Przejdź do treści
Napisz do nas:  kontakt@majacademy.pl

Dietetyk sportowy online

Jak dobrze wiemy „dietetyka” jest bardzo różnorodną dziedziną, która wymaga dość obszernej wiedzy, dlatego też dietetycy wybierają swoją specjalizację, aby mogli z pełnym profesjonalizmem pomóc swoim pacjentom. Warto przemyśleć swoje cele, potrzeby, ale również oczekiwania i wybrać dietetyka, który specjalizuje się w danej dziedzinie. Jeśli więc jesteś sportowcem, ten artykuł z pewnością Cię zainteresuje.

Skontaktuj się już dziś!

Zależy nam na kontakcie z Tobą! Dlatego jeśli masz pytania, wątpliwości, temat do przegadania – wypełnij poniższy formularz. Odezwiemy się niezwłocznie.

  Zespół dietetyków
  Owoc w tle

  Kontakt z nami

  kontakt@majacademy.pl

  Tło

  Czym jest dietetyka sportowa?

  To wyodrębniona dziedzina dietetyki, która odpowiada na potrzeby żywieniowe sportowców. Zalecenia żywieniowe w sporcie są zróżnicowane w zależności od rodzaju uprawianej dyscypliny sportowej. Sportowcy powinni zwracać szczególną uwagę na podaż energii, ale także składników odżywczych, zwłaszcza podczas przygotowywania się do zawodów, np. biegowych czy kulturystycznych.

  Kim jest dietetyk sportowy?

  Dietetyk sportowy specjalizuje się w układaniu indywidualnych diet oraz suplementacji dla sportowców, ale również prowadzi edukację żywieniową, aby uświadomić osoby aktywne fizyczne, w jaki sposób funkcjonuje ich organizm i jak powinni o niego dbać, żeby uzyskać jak najlepsze wyniki sportowe.

  Ważne jest, żeby znał podstawy dietetyki sportowej, a przede wszystkim posiadał odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu, najlepiej po skończeniu studiów dietetycznych ze specjalizacją dietetyki sportowej. Warto dodać, że zawód dietetyka sportowego wymaga bardzo dużej wiedzy z zakresu anatomii człowieka, fizjologii, psychologii, technologii żywności, dlatego osoba wykonywująca ten zawód powinna się ciągle doszkalać i aktualizować wiedzę.

  Dietetyk sportowy powinien mieć również wiedzę kliniczną, ponieważ sportowcy zgłaszający się do dietetyka sportowego mogą borykać się z wszelakimi chorobami. Z kolei nieuwzględnienie ich w planie dietetycznym może wiązać się z pogorszeniem zdrowia czy brakiem efektów u pacjenta. Dlatego jeśli jesteś sportowcem i potrzebujesz wsparcia dietetycznego w zakresie klinicznym to wystarczy, że zgłosisz się do dietetyka klinicznego online.

  Czy warto zgłosić się do dietetyka sportowego online?

  Zdecydowanie tak! „Dietetyk sportowy online” niesie ze sobą wiele korzyści:

  • brak konieczności wychodzenia z domu – wystarczy, że masz laptop czy telefon komórkowy z dostępem do Internetu i bez problemu możesz połączyć się z dietetykiem sportowym online.
  • możesz wybrać specjalistę z dowolnej części kraju – jeśli zależy Ci na konsultacji z danym dietetykiem sportowym, który oddalony jest od Twojej miejscowości to opcja online jest jak najbardziej dla Ciebie.
  • oszczędność czasu – poprzez możliwość kontaktu z dietetykiem sportowym w każdym miejscu na świecie, zdecydowanie zaoszczędzisz czas i koszy dojazdów.

  Podsumowując, warto skorzystać z oferty dietetyka sportowego online, ponieważ dzięki zindywidualizowanej współpracy dietetycznej, będziesz mógł osiągnąć swoje cele sportowe szybciej, zachowując tym samym pełnię zdrowia i wyśmienite samopoczucie.

  Pamiętaj, że wśród specjalistek MajDiet znajdziesz dietetyka sportowego online, który dopasuje do Ciebie indywidualny plan dietetyczny dostosowany do Twoich celów i potrzeb. Natomiast na platformie edukacyjnej MajAcademy znajdziesz wartościowe artykuły merytoryczne oraz jadłospisy.

  Źródła bibliograficzne:

  1. https://ncez.pzh.gov.pl/abc-zywienia/dietetyka-sportowa/
  Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji